La Graciosa

  • Ostrov Lanzarote

Popis:

Hlavní město ostrova: Caleta del Sebo

Rozloha: 29 km2

Popis ostrova: Severně od Lanzarote leží malý ostrůvek La Graciosa, který je součástí souostroví Chinijo (Montaňa Clara, Alegranza, La Graciosa). Ostrovy Lanzarote a La Graciosa odděluje úzký pruh oceánu, kterému se přezdívá El Río. Graciosa patří mezi geologicky nejstarší ostrovy kanárského souostroví a sopečný původ dokazují unikátní masivy Montaňa Amarilla, Montaňa del Mojón, Montaňa Bermeja a nejvyšší stratovulkán ostrova Montaňa Agujas (266 m n.m.). V roce 1986 byl ostrov prohlášen přírodní rezervací a je součástí „mořské rezervace“ Parque Natural del Archipiélago Chinijo. Nesmíme opomenout také unikátní biodiverzitu mořského dna mezi Lanzarote a La Graciosou. Tato oblast se těší velkému zájmu biologů a pro potápěče je pravým rájem na zemi.

Zajímavosti ostrova: Do konce 19. století byl ostrov neobydlený a stával se jen útočištěm pirátů. Události z roku 1760 byly inspirací pro sepsání díla Ostrov pokladů od R. L. Stevensona. V dnešní době žije na ostrůvku 650 obyvatel v jedné rybářské vesnici Caleta del Sebo a osadě Pedro Barba. Mezi hlavní příjmy obyvatelstva patří rybolov a cestovní ruch. Na ostrově nemají asfaltové silnice, ale jen prašné cesty. Pokud chcete cestovat po ostrově, taxi Vám obstarají domorodí obyvatelé. Cestování je bezpečné, taxikáři jsou vybaveni terénními jeepy, které jsou ideálním dopravním prostředkem pro místní cesty.

Rekreační oblasti: Pedro Barba, Caleta del Sebo.

Doprava: Trajektem společnosti Líneas Romero z Orzola na Lanzarote (plavba trvá přibližně 20 min.), při pobytu je možné využít „lodní taxi“ z Caleta del Sebo na protější pláž Playa del Risco (Lanzarote), které odveze turisty na koupání a zpět na ostrůvek Graciosa. Doprava po ostrově je možná na kole (půjčovna v místě), protože vzdálenosti jsou relativně krátké a cesty nepříliš náročné.

Pláže: Pro někoho možná až kýčovitě modrá barva moře je opravdu skutečná. Smaragdové moře, překrásné přírodní pláže se zlatavým pískem a krásné zátoky, to jsou důvody proč se na tento nedotčený ostrov podívat. Překrásné pláže, které za to opravdu stojí jsou Playa de la Laja, Playa de las Conchas, Playa del Salao, Playa de Cocina a Playa del Francés.

Aktivity: Pokud Vás návštěva ostrova láká, můžete La Graciosu navštívit formou individuálního výletu během pobytu na Lanzarote, organizovaného výletu, nebo se na ostrově můžete přímo ubytovat.

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!