La Gomera

„klidný ostrov“

Popis ostrova: Druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, kterému se říká magický ostrov, obývá jen 30 tisíc lidí, což z něj dělá oázu klidu a míru. Obyvatelé ostrova jsou velice vřelí a umí přivítat a pohostit návštěvníky jako málokde. Ostrov má pouze jedno turistické středisko a jeden velký hotelový komplex s golfovým hřištěm. Je tedy ideálním místem pokud chcete strávit opravdu klidnou dovolenou stranou od masového turismu.

Zajímavosti ostrova: Ostrov má od severu k jihu o něco více než 20 km, ale jeho území tvoří neocenitelný ekologický poklad, který byl prohlášen za dědictví lidstva UNESCO. Existuje jen velmi málo míst na světě, která mohou soupeřit s biodiverzitou ostrova La Gomera. Horské hřebeny a strmá úbočí prudce spadají stržemi, které tvoří téměř dokonalý kruh. To vše doplňují závratné rokle, úrodná údolí a zemědělské oblasti. Najdete zde nádherný listnatý a kvetoucí les, endemické rostliny, oblasti často nasáklé vodou i vyprahlé svahy u pobřežních oblastí. Třetinu plochy ostrova (cca 30,7 ha) tvoří chráněná hornatá oblast národního parku Garajonay. Jeho vrcholky jsou často zahaleny v mracích a hlavní ekosystém (vysoké srážky a stálou teplotu) zde vytváří deštný vavřínový prales „Laurisilva“ a Riachuelo El Cedro. Na ostrově mimo jiné roste asi 100 tisíc palem, z nichž se vyrábí speciální palmový med a olej. Unikátem ostrova La Gomera je jazyk, který vymysleli jeho původní obyvatelé a protože se často potřebovali dorozumět na velké vzdálenosti, začali na sebe pískat. Tento zvláštní jazyk se dodnes vyučuje jako dobrovolný předmět na školách a nazývá se „El Silbo“. Tento unikát byl také prohlášen za dědictví lidstva UNESCO. Dobrý „pískač” se takto domluví až na čtyři kilometry.

Rekreační oblasti: Playa de Santiago a Valle Gran Rey.

Pláže: Na ostrově najdete celkem 29 pláží a ty nejznámější jsou Playa Vueltas en Valle Gran Rey (150 m dlouhá, černý písek), Playa Tamargada (200 m dlouhá, černý písek, lávové skalky), Playa Argaga (250 m dlouhá nudistická pláž, černý lávový štěrk s pískem), Playa del Inglés (300 m, dlouhá nudistická pláž, černý sopečný písek), Playa del Áquila (650 m dlouhá, černý sopečný písek).

Aktivity: La Gomera je ideálním místem jak pro vodní sporty a potápění, tak pro trekování ve vnitrozemí. Golfoví nadšenci jistě ocení, že i na takto malém ostrově je jim k dispozici perfektně udržované osmnáctijamkové hřiště Tecina golf, které je velmi hojně navštěvováno i turisty z ostrova Tenerife.

la gomera map

1 hlavní město SAN SEBASTIAN
2 údolí BENCHIJIGUA
3 údolí PALMERAL LAS TOSCAS
4 letovisko PLAYA DE SANTIAGO
5 městečko ALEJERÓ
6 přístavní městečko VALLE GRAN REY
7 letovisko ALOJERA
8 národní park GARAJONAY
9 skalní útesy LOS ORGANOS
10 historické městečko VALLEHERMOSO
11 městečko AGULO
12 zemědělská oblast HERMÍGUA

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!