Gran Canaria

„miniaturní kontinent“

Popis ostrova: Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 km2 třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů, současně třetím nejstarším a třetím nejvyšším ostrovem a už toto jej činí výjimečným. Je mu přezdíváno také „Miniaturní kontinent“, a to díky rozdílným mikroklimatům, které jsou ovlivněny nestálostí jeho reliéfu. V jeden den můžete prožít všechna roční období – jiné počasí Vás zastihne na jihu, odlišné na severu, západě či východě ostrova. Tento ostrov je vhodný pro relaxaci na slunných plážích s aktivními sporty, horskou turistikou či k obdivování takřka nedotčeného divokého západního pobřeží, i přiblížení se historii z hlediska archeologických nalezišť, na které je tento ostrov nejbohatší. Gran Canaria vám nabízí jak rozlehlé pláže, tak i přírodu, hory, lesy a hluboká údolí plné divoké vegetace.

Zajímavosti ostrova: Kromě jižního cípu ostrova Maspalomas, kde se rozléhají písečné duny nazývané „malá Sahara“, stojí za návštěvu i malebný přistav Puerto de Mogán neboli „Kanárské Benátky“. Přes údolí Fataga nazývaného „Evropským Gran Kaňonem“, neboť jej připomíná svým klenutím, dorazíte až do vnitrozemí ostrova, které je pokladem Gran Canaria. Po velice dobře upravených cestách se dostanete až na nejvyšší vrchol ostrova Pico de Las Nieves (1949 m n. m.). Dalším klenotem je i Roque Nublo neboli mračné skalisko (1813 m n. m.), které je unikátním monolitem a pro domorodé obyvatele bylo i posvátným symbolem. Ve středu ostrova můžete obdivovat jak nádherné vyhlídky, tak i malebné horské vesničky situované v takřka nedotčené kanárské divočině, jenž Vás okouzlí typickou kanárskou tradičností a pohostinností místních obyvatel. Pro poznání pravé kanárské tradičnosti stoji za návštěvu město Teror. Mimo nádhernou baziliku z 18. století, zde můžete obdivovat typické kanárské balkony, vyřezávané z místních borovic, jež jsou nejdůležitějším znakem typické kanárské architektury. Na severu i ve středu ostrova se setkáte s tzv. Artesanickými krámky, které nabízejí výběr místních vín, rumu, tradičních pochutin i ručně vyráběné předměty typické pro tuto oblast. Hlavní město Las Palmas, situované na severu ostrova, Vás překvapí jak všestrannou kulturní nabídkou s možností nákupu ve velkých obchodních centrech, tak historickými památkami, kterým vévodí vyhlášený umělecký monument – katedrála sv. Anny. Také západ ostrova dokáže uchvátit silou své přírody a pohledem na nejstarší skaliska, která formovala tento ostrov takřka před 14,5 miliony lety.

Rekreační oblasti: Playa del Inglés, Meloneras, San Agustín, Puerto Rico, Playa Taurito, Puerto de Mogán a El Salobre.

Pláže: Na ostrově je celkem 150 pláží, které zabírají 60 km z celkem 236 km pobřeží. Ty nejznámější jsou Playa del Inglés (6 000 m dlouhá zlatohnědá pláž) a duny Maspalomas (400 ha), Playa de las Canteras (3 900 m dlouhá pláž chráněná útesem, světlý písek), Playa de San Agustín (670 m dlouhá, jemný tmavý písek), Playa de Puerto Rico (400 m dlouhá, světlý písek), Playa de Mogán (300 m dlouhá, světlý písek) a Playa Amadores (300 m dlouhá, světlý písek) – prvních pět jmenovaných pláží bylo vyznamenáno Modrou vlajkou Evropské unie (pláž splňuje veškeré požadavky týkající se hygieny a čistoty).


Aktivity: Pokud nechcete svou dovolenou strávit pouze sladkým nicneděláním, ostrov Gran Canaria Vám nabízí nepřeberné množství různorodých sportovních aktivit. Jsou zde skvělé podmínky pro tenis, golf, horskou turistiku, vodní sporty i rybolov. Můžete jezdit na motokárách, buginách, létat padákem, nebo poznat krásy ostrova na kole.

gran canaria map

1 hlavní město LAS PALMAS
2 kráter BANDANA
3 letiště GRAN CANARIA
4 vesnička GUAYADEQUE
5 letovisko PLAYA DEL INGLÉS
6 letovisko MASPALOMAS
7 městečko PUERTO RICO
8 městečko PUERTO DE MOGÁN
9 vodní nádrž SORIA
10 vodní nádrž LAS NIŇAS
11 vodní nádrž CHIRA
12 horský masiv ROQUE BENTAYGA
13 horský masiv ROQUE NUBLO
14 vesnice TEJEDA
15 vesnička AGAETE
16 útes DEDO DE DIOS
17 městečko ARUCAS
18 pláž LAS CANTERAS
19 vesnička TERROR

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!