La Palma

„zelený ostrov“

Popis ostrova: La Palma je největší z malých Kanárských ostrovů a leží na severozápadě celého souostroví. Vzhledem ke své rozloze je to místo s nejstrmějším terénem na světě. To neznamená, že sem turisté nejezdí za mořem a sluncem, ale většina z nich dříve nebo později nazuje pevné boty a vydává se zkoumat zelené hory ve vnitrozemí. Zelená barva na ostrově převažuje, proto je mu též přezdíváno „zelený ostrov“, kde můžete obdivovat ohromné palmové rokle obklíčené kapradinovými lesy.

Zajímavosti ostrova: Na nejvyšším vrcholku ostrova (Roque de los Muchachos, 2 426 m. n. m.) se nachází hvězdárna, kde jsou jedny z největších dalekohledů světa. Podle astronomů je právě tento ostrov ideální k pozorování noční oblohy, ovšem i výhled, který se Vám zde naskytne, je skutečně úžasný. V severní části dominuje národní park Caldera de Taburiente o šířce 9 km a hloubce 1 500 m, který je obklopen prstencem hor v rozmezí od 1 600 m do 2 400 m výšky. Hluboký kaňon „úzkosti“ Barranco de las Angustias vede do vnitřního prostoru parku. Vnější svahy jsou sníženy o četné soutěsky, které vedou až k moři. Na tato místa lze dojít pouze pěšky a ročně je navštíví tisíce turistů, kteří chtějí vidět zdejší magickou přírodu. Z četných kulturních památek doporučujeme navštívit osadu Arure (poustevna San Nicolas de Tolentino z roku 1515), Hermiqua (klášter a kostel St. Domingo z roku 1520),Vallehermoso, Alajero a hlavní město ostrova – Santa Cruz de la Palma. Ve většině městeček uvidíte překrásné původní domy ze 17. a 18. století nebo můžete ochutnat pověstné místní vynikající víno a ručně vyráběné doutníky.

Rekreační oblasti: Aridane, Fuencaliente, Los Cancajos, Los Llanos a Santa Cruz de La Palma.

Pláže: Na ostrově je celkem 43 pláží a ty nejznámější jsou Playa Los Cancajos (624 m dlouhá, tmavý písek), Playa La Bajita-El Hoyo (50 m dlouhá, lávový štěrk), Playa El Pocito Martina (150 m dlouhá, tmavý písek), Playa El PozoNorte (300 m dlouhá, tmavý lávový písek/kamínky), Playa La Cangrejera (150 m dlouhá, písek s lávovým štěrkem), Playa Las Salineras (200 m dlouhá, písek s lávovým štěrkem), Playa Martín (300 m dlouhá, písek s lávovým štěrkem), Playa Punta Larga (110 m dlouhá, tmavý písek), Playa La Zamora (190 m dlouhá, tmavý písek).

Aktivity: La Palma vyjde vstříc každému zájemci o vodní nebo plážové sporty, navíc je ale rájem turistů, pro které jsou připraveny perfektně udržované stezky napříč celým ostrovem.

la palma map

1 hlavní město SANTA CRUZ DE LA PALMA
2 letovisko LOS CANCAJOS
3 letiště AEROPURTO DE LA PALMA
4 městečko MARZO
5 přístav PUERTO NAOS
6 potápěčská jeskyně BONITA
7 města LOS LIÁNOS DE ARIDANE a EL PASO
8 obec GARAFIA
9 observatoř ROQUE DE LOS MUCHACOS
10 národní park LA CALDERA DE TABURIENTE
11 vodopády LOS TILOS
12 oblast BARLOVENTO
13 městečko LA GALGA

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!