El Hierro

„ostrov na konci světa“

Popis ostrova: Nejmenším obydleným ostrovem Kanárských ostrovů a současně tak méně známým je El Hierro – zapomenutý ostrov. Jeho příroda skutečně není ani v nejmenším narušena masovým turismem. Nenaleznete zde jediný hotelový komplex, pouze malé rodinné hotýlky a penziony. Pokud jste unaveni moderní uspěchanou dobou a potřebujete skutečně „vypnout“ a tělu i duši dopřát absolutní relax, jen těžko budete hledat lepší místo! Celé jeho území je pod ochranou UNESCO a přírodních krás nabízí bezpočet. Najdete tu například sopečné bazény, které přímo vyzývají ke koupání, nebo porosty jalovce, jimž střídavě vanoucí vítr bizarně zohýbal kmeny a staly se pro ostrov skutečně emblematické. Až do objevení Ameriky bylo El Hierro bráno za konec světa a procházel zde nultý poledník. Obyvatelé ostrova El Hierro jsou velmi nábožensky založení, proto se zde během roku koná mnoho nábožensky založených oslav.

Zajímavosti ostrova:Krajina mohutných skal a útesů na severním pobřeží je pozůstatkem obrovského sopečného kráteru, který Kanářané pojmenovali El Golfo. Můžete zde navštívit i vyhlídku Mirador de la Peňa, která je dílem lanzarotského architekta a umělce Césara Manriqua. Je z ní úžasný výhled na okolí a svou nadmořskou výškou převyšuje všechno ostatní na ostrově.

Rekreační oblasti: La Frontera a Valle de Golfo.

Pláže:Na ostrově najdete celkem 18 pláží, ale většinou se jedná o přírodní pláže s přírodními bazénky. Ty nejznámější Las Playas (3 500 m dlouhá, písek/ oblázky), Playa Timijiraque (350 m dlouhá, tmavý písek), Playa Puerto de la Estaca (600 m dlouhá, oblázky), Playa Pozo de las Calcosas (200 m dlouhá, kamenné skalky), Playa Puerto Naos (400 m dlouhá, kamenné skalky).

Aktivity: Ostrov El Hierro je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a relaxace v panenské přírodě. Během jedné trasy je zde možné projít úseky s mnoha rozdílnými klimatickými podmínkami a spoustou unikátních endemických rostlin. I když je ostrov malý, na své si zde přijdou také cyklisté, potápěči, rybáři i paraglaidisté.

el hierro map

1 přístavní městečko TAMADUSTE s největšími přírodními bazény
2 hlavní město VALVERDE
3 letiště
4 vyhlídka BASCOS
5 vyhlídka MIRADOR DE LAS PLAYAS
6 historické město LA RESTINGA
7 maják ORCHILA
8 poutní místo LOS REYES
9 historické městečko SABINOSA
10 pláže LOS PALOS, LOS GORANES, LA MADERA
11 vinařská oblast LA FRONTERA
12 oblast VALLE DEL GOLFO
13 vyhlídka MIRADOR DE LA PEŇA

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!