Tenerife

„ostrov věčného jara“

Popis ostrova: Tenerife je, co se rozlohy týče, největším z Kanárských ostrovů a v návštěvnosti velmi zdatně soupeří s ostrovem Gran Canaria. Říká se mu také „ostrov věčného jara“, a to díky stálému počasí, které je turisty tolik ceněno stejně jako ohromný národní park ve vnitrozemí ostrova. Tomu vévodí hora Pico del Teide, která je dokonce nejvyšší horou celého Španělska.

Zajímavosti ostrova: Jak již bylo řečeno, hlavní dominantou ostrova je bez pochyby Pico del Teide (3 718 m n. m.). Tato spící sopka je vidět z celého ostrova a těsně pod vrchol dokonce jezdí lanovka. Zkušení turisté vulkán zdolávají po svých od hladiny moře. Okolí hory, které je chráněným národním parkem, poskytuje skutečně úchvatnou podívanou, od téměř měsíční krajiny (zde se natáčelo i několik scén z filmu Hvězdné války) až po hojnou vegetaci. Za návštěvu určitě stojí malebná městečka na severu ostrova jako Orotava nebo Masca. Ve městě La Laguna najdete kromě nejstarší univerzity ostrova také katedrálu ze 17. století, která je na seznamu UNESCO. Významným místem, především pro věřící obyvatele, je městečko Candelaria, hlavní poutní místo celého souostroví. Podle legendy se zde už ve 14. století (tedy v pohanských dobách před příchodem Španělů) zjevila Panna Marie a jako Virgen de la Candelaria se stala patronkou Kanárských ostrovů. Ovšem na Tenerife rozhodně nelze opomenout věhlasné karnevaly, které jsou dokonce druhé největší na světě hned po slavném Rio de Janeiru.

Rekreační oblasti: Playa de las Américas, Costa Adeje, Los Cristianos, Puerto Santiago, Los Gigantes, Las Caletillas, Puerto de la Cruz.

Pláže: Na ostrově je celkem 140 pláží, které zabírají 68 km z celkem 269 km pobřeží. Ty nejznámější jsou Playa las Vistas (800 m dlouhá, světlešedý písek), Playa de la Arena (100 m dlouhá, černý jemný písek), Playa Jardín (700 m dlouhá, černý jemný písek), Playa de las Teresitas (1 500 m dlouhá, bílý jemný písek navezený ze Sahary), Playa de Faňabé (700 m dlouhá, tmavý písek), Playa del Duque (500 m dlouhá, světlý písek) a Playa de Medano (několik menších pláží v celkové délce 2 km, světlešedý až tmavý písek).

Aktivity: Koho nebaví opalování a koupání v moři, může na ostrově Tenerife zkusit celou řadu dalších aktivit. Dá se tu rybařit, potápět, surfovat, jezdit na kole, létat na padáku i trekovat. Můžete zkusit i místní golfová hřiště, kterých má Tenerife ze všech Kanárských ostrovů nejvíc, a jelikož se tu teploty po celý rok pohybují mezi 25 – 29 °C, budete mít přímo ideální podmínky.

tenerife-map

1 hlavní město SANTA CRUZ DE TENERIFE
2 městečko CANDELARIA
3 vesnička GUIMAR
4 surfařská vesnička EL MEDANO
5 letiště REINA SOFIA (Aeropuerto Sur)
6 pobřeží COSTA DEL SILENCIO
7 letovisko LOS CRISTIANOS
8 letovisko PLAYA DE LAS AMÉRICAS
9 pláž FAŇABÉ
11 národní park LAS CAŇADAS DEL TEIDE
12 skalní útesy LOS GIGANTES
13 přístav LOS GIGANTES
14 MASCA
15 městečko BUENA VISTA
16 městečko GARACHICO
17 městečko ICOD DE LOS VINOS
18 nejvyšší hora Španělska PICO DE TEIDE
19 město PUERTO DE LA CRUZ
20 městečko LA OROTAVA
21 oblast TACORONTE
22 letiště LOS RODEOS (Aeropuerto Norte)
23 město LA LAGUNA
24 oblast TAGANANA
25 pláž LAS TERESITAS

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!