Přeprava zvířat

Jestliže se rozhodnete vycestovat na Kanárské ostrovy se svými čtyřnohými miláčky, je nutné tuto službu předem objednat v cestovní kanceláři. Přeprava vyžaduje individuální žádost u letecké společnosti, kterou Vám zajistíme a ověříme kritéria ubytování.

POBYT ZVÍŘAT V HOTELU

Pokud zvažujete možnost dovolené v doprovodu svých domácích mazlíčků, můžete si vybrat ze seznamu hotelů v sekci Tematické dovolené - Dovolená se psem. V případě zájmu vyžádáme ubytování ve Vámi vybraném hotelu a ověříme, zda jsou splněna kritéria hotelu (velikost, váha, rasa atd.) i výši poplatku. Poplatek za pobyt zvířat v hotelu se hradí až při ubytování, přímo na hotelové recepci.

POPLATEK ZA PŘEPRAVU ZVÍŘAT: 

  • EUR 50/Kč 1 250 (1 směr) za zvíře na palubě (do 8 kg)
  • EUR 110/Kč 2 750 Kč (1 směr) za zvíře v zavazadlovém prostoru.

PŘEPRAVA V LETADLE

Pro leteckou přepravu psů a koček je třeba individuální žádost u letecké společnosti. V jednom letu je možná přeprava pouze 4 zvířat, ale není možné přepravovat společně psa a kočku. Záleží na typu letadla který je na daný let plánován. Přepravu lze vyžádat do letadel typu Boeing 737-800, u letadel typu Airbus A320 není přeprava zvířat v zavazadlovém prostoru možná (aktuální informace v CK).

PODMÍNKY PRO PŘEPRAVU ŽIVÝCH ZVÍŘAT

  • Přeprava psů a koček je možná pouze se souhlasem dopravce za podmínek jím určených a na vlastní odpovědnost cestujícího. Na palubě je možné přepravit pouze 2 psy, maximálně však 4 psy v letu. V případě plné obsazenosti letu je schránka se zvířetem přepravována na zemi pod sedadlem majitele, z tohoto důvodu je možné přepravovat pouze 1 zvíře na 1 člověka. Nutností je platný zdravotní a očkovací průkaz. Dopravce nenese odpovědnost za případnou ztrátu, nemoc, úraz nebo úmrtí zvířete při přepravě.
  • Psy lze přepravovat na palubě (pouze v ekonomické třídě), pokud nepřekročí váhu 8 kg, a to včetně přepravky o maximálních rozměrech 43x30x27 cm. Schránka musí mít nepropustné dno, musí být umístěna pod sedadlem cestujícího a zvíře ji nesmí během letu opustit. Maximální počet psů na palubě je 2. Přeprava 3. a 4. psa anebo psa překračující váhu 8 kg probíhá v zavazadlovém prostoru, který je klimatizovaný. Pro místo přepravy je určující pořadí objednávky této služby a váha zvířete. Přepravku nelze koupit na letišti.
  • Specifické podmínky přepravy mají asistenční psi doprovázející nevidomou, hluchou či jinak postiženou osobu a služební psi. Tito psi musí být opatřeni postroji, vodítkem, potvrzením o výcviku, požadovanou dokumentací a náhubkem.    

Podmínky letecké společnosti Smartwings, a.s. pro přepravu živých zvířat jsou pro cestujícího závazné. Jejich porušení nebude přepravcem tolerováno.

V případě dotazů a rezervací nás neváhejte kontaktovat.