INFORMACE K PŘEPRAVĚ 


Všechny zájezdy cestovní kanceláře Canaria Travel CZ jsou letecké, zajištěné ve spolupráci s leteckou společností Smartwings a.s. Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek nebo provozních a technických důvodů je změna typu letadla i trasy, včetně mezipřistání a termínu či času odletu, přípustná. Vzhledem k těmto okolnostem je nutné počítat s časovou rezervou. Za případné škody, které by mohly vzniknout v návaznosti na tyto změny, nenese cestovní kancelář žádnou zodpovědnost. Při spojených letech není možné garantovat počet mezipřistání, protože směrování letů je aktuálně upraveno dle obsazenosti.

1. OBECNÉ INFORMACE K PŘEPRAVĚ 

Cestovní doklady

Pro cestu na Kanárské ostrovy platí pravidla pro cestovní doklady v rámci Evropské unie. K vycestování na Kanárské ostrovy je zapotřebí platný platný občanský průkaz (vydaný po roce 2000) nebo cestovní pas (pro občany mimo Schengenský prostor platný nejméně 3 měsíce po návratu). Děti musí cestovat na vlastní cestovní doklad. Každý občan je osobně zodpovědný za dodržování celních a pasových předpisů. V případě, že jeho zaviněním nedojde k odbavení na letišti, platí 100% storno zájezdu, za osoby mladší 18 let ručí rodiče.

Cestující cizí státní příslušnosti se musí informovat o pasových a vízových požadavcích pro všechny účastníky objednané přepravy (např. o lhůtách pro jejich vyřízení apod) a je povinen k cestě na Kanárské ostrovy použít cestovní doklad vydaný státem, jehož uvedl, že je občanem. Podrobné informace najdete na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.
Odlet na dovolenou 
Při rezervaci zájezdu obdržíte předběžné informace k odletu, elektronické odbavení Vám bude zasláno v týdnu před odletem na Váš e-mail s potvrzeným časem odletu a směrováním, které se mohou lišit od původně plánovaných. Na letišti Václava Havla Praha v Praze je odbavování letů společnosti Smartwings a.s. prováděno v odletové hale Terminálu 2. K odbavení je třeba se dostavit 2,5 hodiny před odletem.
Přílet do cílové destinace 
Za přepážkou celní kontroly v letištní hale Vás bude očekávat náš delegát (s logem cestovní kanceláře Canaria Travel CZ), který Vám zajistí odvoz do hotelu, popř. pomůže s ubytováním. Je nutné se delegátovi po příletu ohlásit, a v případě, že nevyužijete přichystaný společný transfer, mu tuto skutečnost nahlásit. V obálce, kterou obdržíte, najdete důležité základní informace o místě pobytu, termín první informační schůzky a kontakt na delegáta. Pokud budete mít jakýkoli problém, oznamte jej co nejdříve svému delegátovi, je na mstě pro Vás a bude se snažit Vám pomoci. Telefonní číslo na delegáta a další podrobnější informace také najdete v informační knize na recepci hotelu. Delegáti nejsou osobně k dispozici na ostrovech La Palma, La Gomera, El Hierro a La Graciosa, stejně tak na těchto ostrovech nejsou k dispozici informační knihy.

2. PODROBNÉ INFORMACE K PŘEPRAVĚ

Užitečné odkazy

- Bezpečnostní pravidla EU při odbavení na letišti
- Zakázané letecké společnosti v EU