Parky a atrakce na Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura je sám o sobě tématickým parkem díky svým plážím a možnostem, které nabízí všem návštěvníkům. Kromě toho počítá s velkými přírodními prostory a nabízí množství různých aktivit, které je možno využívat v přírodě pod otevřeným nebem.
Ostrovu chybí velké tématické parky, na druhou stranu nabízí originalitu a návaznost na přírodní prostředí. Nabídne Vám parky botanické a zoologické i park vodní, které mají jedno společné – jsou určeny dětem i dospělým.

OASIS WILDLIFE FUERTEVENTURA

Oasis ParkTento přírodní park leží v oblasti Pájara, obklopen překrásnou tropickou zahradou o rozloze cca 200 000 m2 (cca 28 000 kaktusů, ze kterých je 2 300 vysokých přes 6 metrů, 8 000 palem atd.). Je rozdělen do tématických sekcí na jednotlivé trasy (zvířecí park, africká savana atd.).
Tento úžasný projekt prezentuje unikátní faunu a flóru kanárských ostrovů i 250 druhů zvířat z celého světa. Uvidíte kozy, osly i velbloudy, různé druhy ptáků, plazů, opic, lachtanů, cizokrajné ptáky i nepřeberné množství papoušků. Shlédnete vystoupení tuleňů, papoušků, krokodýlů a dravých ptáků.
Součástí parku je i parkoviště, dětský park, fotolaboratoř, obchod se suvenýry, restaurace a „Jungle Bus“, který jezdí každých 10 min. mezi botanickou a zoologickou zahradou.
Adresa: Ctra. General de Jandia s/n, La Lajita – Pajara, 35627
www.oasiswildlifefuerteventura.com
Otevřeno denně od 9.00 do 18.00 hod.

SAFARI DE CAMELLOS

Safari CamellosChovná stanice velbloudů sousedí s botanickou a zoologickou zahradou Oasis Park. Na hřbetech těchto zvláštních zvířat absolvujete asi hodinovou projížďku po skalnatějším pobřeží i mezi exotickými rostlinami, po vrcholku vulkanické hory i údolím botanické zahrady. Z vrcholku hory se Vám naskytne úchvatný pohled na celý Oasis Wildlife Fuerteventura i na písečné pláže severní části ostrova. Je možné spojit projížďku s návštěvou Oasis Wildlife Fuerteventura.
Adresa: Ctra. General de Jandia s/n, La Lajita – Pájara
Projížďky: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 a 17.30 hod. (doba jízdy cca 50 minut).

KARTING - TAMARETILLA

Karting TamaretillaDětský a juniorský okruh.
Adresa: Finca del Matoral - Tamaretilla - Tunieje
Tel.: 620 504399
Otevřeno: denně od 9.00 do 18.00 hod.

VODNÍ PARK

Acua Water ParkPro zpříjemnění horkých dnů a zvláště jako velká atrakce pro děti byl na severu ostrova v oblasti Corralejo vybudován vodní park Acua Water Park.
Tento jediný vodní park na ostrově Fuerteventura nabízí rychlé skluzavky, které Vám zaručeně přinesou adrenalinové zážitky.
Kromě „kamikaze“, „Zig-Zag“ a jiných rychlých skluzavek je možnost vyzkoušet i pomalejší svezení na nafukovacích kolech. Můžete si zadovádět v umělých vlnách, těšit se z velké jacuzzi, navštívit léčivé prameny nebo si zahrát sportovní hry v některém bazénu. V areálu vodního parku (s bezbariérovým přístupem) najdete sluneční terasy, lehátka na opalování, sprchy i šatny, zónu pro děti, hry a odpočinek. Mezi další služby, které jsou Vám k dispozici, patří bezesporu i samoobsluha, krámek se zmrzlinou, restaurace, telefonní budka, lékařská služba či možnost vyvolání fotografií.
Do vodního parku se platí celodenní vstupné a uvnitř parku již pouze lehátka a slunečníky (2,50 EUR/ks).
Adresa: Avda. General Franco s/n, Corralejo
www.acuafunpark.com
Otevřeno: od 10.00 do 18.00 hod.