NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY STAROSTLIVÝCH RODIČŮ 


 • Od jakého věku mohou miminka cestovat?
  Věková hranice pro cestování s malými dětmi není stanovena. Vždy záleží jen a pouze na rozhodnutí rodičů, případně je vhodná konzultace s pediatrem.

 • Musí mít dítě svůj vlastní cestovní doklad?
  Ano, každý cestující musí cestovat se svým průkazem totožnosti (občanským průkazem nebo pasem).

 • Je potřeba na Kanárské ostrovy nějaké očkování?
  Jelikož se na Kanárských ostrovech nevyskytují žádné specifické nemoci, pro vycestování není třeba (kromě běžně prováděných) žádné zvláštní očkování.

 • Pokud cestuji sám s dítětem, jehož nejsem rodič, potřebuji mít s sebou nějaké potvrzení od rodičů dítěte?
  Ne, žádné potvrzení není potřeba.

 • Od kolika let může dítě cestovat samo bez rodičů? Je potřeba vyplnit nějaký formulář či potvrzení?
  Děti do věku 6 let nemohou cestovat bez doprovodu dospělé osoby. Děti ve věku 6 - 12 let mohou cestovat bez doprovodu dospělé osoby pouze v případě, že mají objednanou službu Nedoprovázené dítě. Děti od 12 let mohou cestovat sami bez jakékoli asistence.

 • Jak děti cestují v letadle?
  Děti od dvou let cestují jako dospělá osoba. Děti do 2 let cestují bez nároku na své vlastní sedadlo, cestují na klíně dospělé osoby. Za příplatek je možné objednat pro dítě volné sedadlo vedle sedadla rodiče (při startu a přistání je nutné, aby miminko sedělo dospělému na klíně a bylo řádně připoutáno). Děti do 2 let rovněž mají nárok pouze na 1 zavazadlo o hmotnosti max. 10 kg. 
 • Mohu vzít dítěti s sebou na palubu letadla jeho vlastní jídlo a pití?
  Ano, ale vždy je nutné respektovat bezpečnostní předpisy letiště a letecké společnosti. Případně je možné si na palubu objednat dětské teplé nebo studené občerstvení

 • Mohu vzít dítěti do letadla autosedačku?
  Ano. Autosedačka ale musí být certifikovaná podle evropského standardu a označena štítkem UN ECE R44-03, R44/04 nebo FAA a I Size UN R129 standard (nebo novější). Certifikované sedačky podle US FMVSS no. 213 standard musí být opatřeny nápisem THIS CHILD RESTRAINT SYSTEM CONFORMS TO ALLAPPLICABLE FEDERAL MOTOR VEHICLE SAFETY STANDARDS a nápisem THIS RESTRAINT IS CERTIFIED FOR USE IN MOTOR VEHICLE AND AIRCRAFT. Pro bezpečné uchycení autosedačky k sedačce na palubě letadla musí autosedačka svou konstrukcí umožňovat uchycení dvoubodovým pásem ve směru letu a spodní část autosedačky nesmí přesáhnout šířku 42 cm a hloubku 41 cm, aby se vešla do úložného prostoru, kde musí být uložena při vletu, přistání i během světelného signálu ,,připoutejte se prosím". Pokud pro dítě do 2 let nemáte zakoupené volné sedadlo (tzv. extra seat), bude sedačka po celou dobu letu uložena v úložném prostoru.

 • Jak je to s přepravou dětského kočárku?
  Přeprava kočárku je zdarma. Kočárek je nutné na odbavovací přepážce nahlásit, nechat označit a poté ho buď nechat odbavit s dalšími zavazadly, nebo ho odevzdat až těsně před vstupem do letadla. Kočárek bude po přistání k vyzvednutí společně s ostatními zavazadly. Jelikož letecká společnost nenese odpovědnost za případné poškození kočárku, doporučujeme ho řádně zabalit.

 • Jak je to s přepravou dětských odrážedel?
  Dětská odrážedla musí být odbavena ve vašem odbaveném zavazadle, nebo musí být odbavena jako další odbavené zavazadlo do 23 kg.

 • Jak je to s přepravou koloběžek, dětských kol a surfů, slunečníků, dětských stanů apod.?
  Tyto předměty musí být odbaveny v samostatném zavazadle jako typ zavazadla Sportovní a plážové vybavení
 • Jak je to s dětskou postýlkou?
  Ve všech hotelech na Kanárských ostrovech je dětem do 2 let automaticky a zdarma přichystána dětská postýlka včetně lůžkovin a povlečení. V případě, že cestujete s dítětem starším 2 let a postýlku nutně vyžadujete, nezapomeňte nám váš požadavek včas nahlásit. V opačném případě nemůžeme garantovat, že postýlka bude v den vašeho příjezdu do hotelu připravena.

 • Jak cestují děti v hromadném transferu při cestě z letiště do hotelu a zpět?
  Děti do 2 let cestují na klíně nebo ve vlastní autosedačce, starší děti cestují na vlastním sedadle.
 • Je možné si v hotelu půjčit nočník?
  Z hygienických důvodů zapůjčení nočníku není možné v žádném z hotelů.

 • Má dítě do 2 let nárok na stravu v hotelu?
  Pokud má stravu v hotelu zakoupenou alespoň jeden z rodičů, dítě nárok na stravu má.
 • V případě, že si půjčujeme auto, je nutná dětská autosedačka? Lze si ji půjčit?
  Ano, na Kanárských ostrovech je dětská autosedačka povinná. V případě zapůjčení vozidla autosedačku poskytne autopůjčovna.