NA KOLE KOLEM OCEÁNU

 

Všechny Kanárské ostrovy jsou rájem jak pro cyklisty, tak i pro milovníky horských kol. Kromě silnic a cyklostezek v perfektním stavu zde najdete i spoustou terénních trailů všech náročností a různorodostí terénu. Na ostrovy můžete cestovat s vlastním kolem (podmínky přepravy najdete ZDE), nebo si ho bez problému půjčit až na místě. 

Stručné cyklistické charakteristiky jednotlivých ostrovů:

GRAN CANARIA

Zdatnější cyklisté a profesionálové často jezdí trénovat na Gran Canaria, kde je čeká náročný horský terén i dlouhé mnohakilometrové sjezdy. I v horách zde lze najít rovné trasy po upravených silnicích.

TENERIFE

Stejně jako Gran Canaria i ostrov Tenerife nabízí trasy s vyšší náročností. Trasy od oceánu Vás během téměř 30 kilometrů dovedou do 1 500 až 2 300 m n. m. Do této výšky je možné se nechat i s kolem vyvézt a vychutnat si dlouhý a vzrušující sjezd až na pláž.

LANZAROTE

Rovný terén s nízkým převýšením je ideální na rekreační turistiku, ale vulkanické západní pobřeží se silnicemi mezi sopečnými krátery lemovanými horskými masivy budou zaručenou výzvou i pro zkušenější sportovce.

FUERTEVENTURA

Rovinatý terén a povedená infrastruktura cyklistických tras potěší rekreační cyklisty, ale protože je Fuerteventura nejdelším ostrovem, výzvou pro zkušené sportovce bude jistě vzdálenost. 

 

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!