POZNÁVACÍ ZÁJEZD: ostrov La Palma 

Vydejte se s námi poznat La Palmu, největší z ,,malých“ Kanárských ostrovů, kde jen před pár měsíci zanechal na 1 200 hektarech svou stopu vulkán Cumbre Vieja.

Během týdenního pobytu nás certifikovaná průvodkyně a naše lanzarotská delegátka Jana Nováková Baldé provede napříč celým ostrovem: Společně projedeme sopečné scenérie s dechberoucími výhledy, budeme stoupat na vrcholky vulkánů a klesat zpět k oceánu, ke skrytým opuštěným plážím, navštívíme vavřínové háje a rozlehlé banánové plantáže, v horských i přímořských vesničkách a městech se na skok přeneseme do historie, a po setmění budeme pozorovat hvězdy pod jednou z nejjasnějších obloh na světě.

Komu tento poznávací zájezd doporučujeme?

Všem, kdo si přejí ostrov La Palma objevit na maximum a nechtějí ztrácet čas plánováním, těm, kdo se nechtějí o nic starat a nic zařizovat, a zároveň si přejí dozvědět se něco nového a zažít toho za jeden týden co nejvíce.  

Nezávazně poptat

ORIENTAČNÍ PROGRAM 

1. den - přílet na ostrov Tenerife

Pátek 4.11.2022

Kolem poledního se vydáme přímým letem z Prahy na ostrov Tenerife, kde přistaneme přibližně v 16.00 hodin. Z letiště se společným transferem přesuneme na sever ostrova, do letoviska Puerto de la Cruz. Ubytujeme se v 3* hotelu GF NOELIA PLAYA, a kdo bude chtít, může se ve volném čase po večeři vydat prozkoumat historické centrum městečka, jít se projít po pobřežní promenádě, nebo klidně jen odpočívat. 

2. den - severní část ostrova Tenerife, přesun na ostrov La Palma

Sobota 5.11.2022

Abychom náležitě využili čas, po snídani se vydáme na krátký komentovaný výlet po severní, zelené části ostrova Tenerife. V odpoledních hodinách se společně přepravíme na ostrov La Palma do letoviska Los Cancajos, které bude v následujících dnech ideálním výchozím bodem pro výlety. Ubytování bude zajištěno v 4* hotelu H10 TABURIENTE PLAYA s polopenzí.

3. den - jižní část ostrova La Palma

Neděle 6.11.2022, společný program přibližně 10.00 - 19.00 hod.

Po snídani se vydáme po stopách vulkánů v jižní části ostrova La Palma. Seznámíme se s vulkánem San Antonio (muzeum, návštěvnické centrum), odkud si užijeme výhledy na sousední vulkán Teneguía. Následně zahájíme klesání na pobřeží, k majáku a solným políčkům Salinas de Fuencaliente, kde si dle libosti projdeme město, vykoupeme se a bude zde i možnost oběda. Před návratem zpět do hotelu se zastavíme na místech, které vulkán Cumbre Vieja před pár měsíci pokryl lávou a sopečným popelem. 

4. den - vnitrozemí ostrova La Palma

Pondělí 7.11.2022, společný program přibližně 10.00 - 18.00 hod.

Po snídani vyrazíme na výlet do Národního parku Caldera de Taburiente, kde se před námi, mezi horskými vrcholy a propastmi, budou otevírat úchvatné vyhlídky do všech světových stran. Na vrcholku si dáme i nenáročnou procházku a objevíme nejen místní flóru, ale i faunu. Třešničkou na závěr tohoto výletu bude návštěva astronomické observatoře Roque de los Muchachos

5. den - sever a severovýchod ostrova La Palma 

Úterý 8.11.2022, společný program přibližně 10.00 - 17.00 hod.

V úterý nás bude čekat den plný kontrastů. Výlet zahájíme návštěvou hlavního města Santa Cruz de la Palma, odkud budeme pokračovat na sever ostrova. Navštívíme výrobnu místního rumu, zastavíme se na banánových plantážích, a také ve vavřínovém háji Cubo de la Galga, kde si dáme nenáročnou procházku. Možnost vykoupat se budeme mít u vyhlášených polopřírodních bazénků Charco Azul a La Fajana.  

6. den - severozápad ostrova La Palma

Středa 9.11.2022, společný program přibližně 10.00 - 17.00 hod.

Šestý den pobytu se přeneseme do minulosti, protože navštívíme hned několik historických pokladů tradiční kanárské kultury. Těšit se můžete na vesničku Puntagorda, na městečko Llanos de Aridane, které je významnou oblastí spojenou s historií zemědělství, i na přístavní městečko Tazacorte. Zastávka na oběd a koupaní je samozřejmostí.  

7. den - přesun na jih ostrova Tenerife

Čtvrtek 10.11.2022

Po snídani se rozloučíme s ostrovem La Palma a kolem poledne se vrátíme zpět na Tenerife. Tentokrát se ale přesuneme na jižní pobřeží, do oblíbeného letoviska Costa Adeje, kde si užijeme závěr pobytu buď odpočinkem na pláži, nebo prozkoumáváním okolí. Ubytování budeme mít zajištěno v 4* hotelu GF FAÑABÉ COSTA SUR s polopenzí. 

8. den - návrat do Prahy

Pátek 11.11.2022 

Poslední den pobytu se odpoledne přesuneme na letiště a kolem 17.00 hodin odletíme přímým letem zpět do Prahy. 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Termín: 4. - 11. listopadu 2022 

Cena: 34 900 Kč/osoba (příplatek za jednolůžkový pokoj 3 600 Kč)

Kontaktní e-mail pro dotazy a rezervace: alena.chourova@canariatravel.cz 

Cena zájezdu zahrnuje: 

   •   zpáteční letenku Praha - Tenerife - Praha
   •   přepravu mezi ostrovy Tenerife - La Palma - Tenerife
   •   dvě zavazadla (23 kg a 8 kg)
   •   transfery letiště - hotel - letiště
   •   dopravu po ostrovech
   •   základní pojištění
   •   ubytování v 3* hotelu GF NOELIA PLAYA s polopenzí (1 noc)
   •   ubytování v 4* hotelu H10 TABURIENTE PLAYA s polopenzí (5 nocí)
   •   ubytování v 4* hotelu GF FAÑABÉ COSTA SUR s polopenzí (1 noc)
   •   služby certifikovaného průvodce Jany Novákové Baldé 

Cena zájezdu nezahrnuje:

   •   doplňkové služby na palubě letadla z/do Prahy (přehled a ceník najdete ZDE)
   •   vstupné do muzeí, návštěvnických center, apod (vstup je volitelný, odhadované náklady přibližně 50 €)
   •   obědy (bude zajištěna možnost občerstvení v restauraci)

Doplňující informace: 

   •   Minimální počet účastníků 12 osob.
   •   Program je pouze orientační, v případě nepříznivých podmínek může být harmonogram výletů upraven.
   •   V případě, že by zájezd nemohl být z jakéhokoli důvodu realizován, u nás složené peníze Vám vrátíme zpět.