POZNÁVACÍ ZÁJEZD: ostrov La Palma 

 

Vydejte se s námi poznat La Palmu, největší z ,,malých“ Kanárských ostrovů, kde před pár měsíci zanechal na 1 200 hektarech svou stopu vulkán Cumbre Vieja.

Během týdenního pobytu nás certifikovaná průvodkyně a naše lanzarotská delegátka Jana Nováková Baldé provede napříč celým ostrovem: Společně projedeme sopečné scenérie s dechberoucími výhledy, budeme stoupat na vrcholky vulkánů a klesat zpět k oceánu, ke skrytým opuštěným plážím, navštívíme vavřínové háje a rozlehlé banánové plantáže, v horských i přímořských vesničkách a městech se na skok přeneseme do historie, a po setmění budeme pozorovat hvězdy pod jednou z nejjasnějších obloh na světě.

Komu tento poznávací zájezd doporučujeme?

Všem, kdo si přejí ostrov La Palma objevit na maximum a nechtějí ztrácet čas plánováním, těm, kdo se nechtějí o nic starat a nic zařizovat, a zároveň si přejí dozvědět se něco nového a zažít toho za jeden týden co nejvíce.
  

Nezávazně poptat

ORIENTAČNÍ PROGRAM 

Orientační program ke stažení (pdf)

1. den - přílet na ostrov La Palma

Středa 05.06.2024

Kolem poledního se vydáme přímým letem z Prahy na ostrov Gran Canaria, kde přistaneme přibližně v 16.00 hodin. Vyzvedneme si zavazadla, občerstvíme se, a v 19.55 hod. přeletíme vnitrostátní leteckou linkou na ostrov La Palma. Z letiště se přesuneme do klidného letoviska Los Cancajos, kde se ubytujeme ve 4* hotelu H10 TABURIENTE PLAYA. Protože zde máme objednanou polopenzi, po příjezdu na nás bude čekat večeře, po které se můžeme vydat prozkoumat okolí hotelu, nebo jen odpočívat.

2. den - jižní část ostrova La Palma

Čtvrtek 06.06.2024, společný program přibližně 10.00 - 18.00 hod.

Po snídani se vydáme po stopách vulkánů v jižní části ostrova La Palma. Seznámíme se s vulkánem San Antonio (procházka po kráteru, návštěvnické centrum), odkud si užijeme výhledy na sousední vulkán Teneguía. Následně zahájíme klesání na pobřeží, k majáku a solným políčkům Salinas de Fuencaliente, kde se vykoupeme a případně poobědváme v místní vyhlášené restauraci Jardín de la Sal. Při zpáteční cestě se zastavíme v muzeu doutníků Puros Artesanos Julio, kde nás bude čekat komentovaná prohlídka a ukázka výroby a zpracování.

3. den - sever a severovýchod ostrova La Palma

Pátek 07.06.2024, společný program přibližně 10.00 - 18.00 hod.

Páteční výlet zahájíme vyhlídkovou jízdou přes vavřínové lesy. Zastavíme se na vyhlídce Mirador Jardín de las Hespérides, navštívíme archeologické muzeum v městečku San Andrés y Sauces, a u vodopádů Los Tilos si dáme krátkou procházku lesem. Následně se přesuneme na pobřeží, k polopřírodním bazénkům Charco Azul, kde budeme mít možnost se vykoupat, relaxovat, a poobědvat. Poté se přesuneme do výrobny rumu La Aldea, kde nás bude čekat komentovaná prohlídka s bohatou ochutnávkou, a při zpáteční cestě zpět do hotelu budeme míjet banánové plantáže a další polopřírodní bazénky La Fajana.

4. den - odpočinkový den

Sobota 08.06.2024

Čtvrtý den věnujeme odpočinku v hotelu nebo na pláži, delegátka Jana nám ale samozřejmě doporučí tipy na další možné aktivity.

5. den - vnitrozemí a nejvyšší hora ostrova La Palma 

Neděle 09.06.2024, společný program přibližně 10.00 - 18.00 hod.

V neděli nás čeká jeden z největších zážitků pobytu - návštěvnické centrum erupce u vulkánu San Juan, a vulkán Cumbre Vieja, kde poslední erupce propukla na podzim v roce 2021. Zde se za doprovodu komentované prohlídky projdeme po lávovém poli. V druhé části výletu vystoupáme přes vyhlídku na lávovou řeku El Time do výšky 2 426 m n. m. k Roque de los Muchachos, nejvyššímu bodu ostrova, kde se nachází astronomické návštěvnické centrum, muzeum, a několik druhů unikátních teleskopů. 

6. den - hlavní město ostrova La Palma

Pondělí 10.06.2024, společný program přibližně 10.00 - 18.00 hod.

Po snídani vyrazíme na výlet do Národního parku Caldera de Taburiente, kde se před námi, mezi horskými vrcholy a propastmi, budou otevírat úchvatné vyhlídky do všech světových stran. Vystoupáme až na vyhlídku La Cumbrecita, kde navštívíme návštěvnické centrum s komentovanou prohlídkou, a během nenáročné procházky se seznámíme s místní faunou a flórou. Poté zahájíme klesání k hlavnímu městu ostrova Santa Cruz de la Palma. Než se ztratíme v jeho kouzelných uličkách, uděláme si zastávku v kostelíku nad městem, který je zasvěcený patronce ostrova, Virgen de las Nieves. 

7. den - odpočinkový den

Úterý 11.06.2024

Sedmý den věnujeme odpočinku v hotelu nebo na pláži, delegátka Jana nám ale samozřejmě doporučí tipy na další možné aktivity.

8. den - ostrov Gran Canaria

Středa 12.06.2024 

Poslední den pobytu se po snídani přesuneme zpět na ostrov Gran Canaria, kde si dopřejeme výlet. Čeká nás cesta napříč vnitrozemím s mnoha vyhlídkami, návštěva městečka Arucas, kde se nachází významná neogotická katedrála San Juan Bautista, horská vesnička Firgas, kterou protéká symbolický umělý třicetimetrový vodopád, a také historické poutní městečko Teror, známé unikátními zdobenými balkóny, které jsou vyřezávány z kanárské borovice, a bazilikou Basilica de Nuestra Señora del Pino zasvěcenou patronce Kanárských ostrovů. Kolem 16.30 hod. se přesuneme na letiště, odkud odletíme přímým letem zpět do Prahy.  

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Termín: 5. - 12. června 2024 

Cena: 33 900 Kč/osoba (příplatek a dostupnost jednolůžkového pokoje na vyžádání)

Kontaktní e-mail pro dotazy a rezervace: linda.stoszkova@canariatravel.cz

Cena zájezdu zahrnuje: 

   •   zpáteční letenku Praha - Gran Canaria - Praha
   •   přepravu mezi ostrovy Gran Canaria - La Palma - Gran Canaria
   •   dvě zavazadla (23 kg a 8 kg)
   •   transfery letiště - hotel - letiště
   •   dopravu po ostrovech
   •   základní pojištění
   •   ubytování v 4* hotelu H10 TABURIENTE PLAYA s polopenzí
   •   služby certifikovaného průvodce Jany Novákové Baldé 

Cena zájezdu nezahrnuje:

   •   doplňkové služby na palubě letadla z/do Prahy (přehled a ceník najdete ZDE)
   •   vstupné do muzeí, návštěvnických center, apod (vstup je volitelný, odhadované náklady přibližně 60 €)
   •   obědy (bude zajištěna možnost občerstvení v restauraci)

Doplňující informace: 

   •   Vhodné pro osoby starší 12 let.
   •   Minimální počet účastníků 20 osob.
   •   Program je pouze orientační, v případě nepříznivých podmínek může být harmonogram výletů upraven.
   •   V případě, že by zájezd nemohl být z jakéhokoli důvodu realizován, u nás složené peníze Vám vrátíme zpět.

Doporučujeme:

   •   Video průvodce po ostrovech La Palma, El Hierro a La Gomera
   •   Video průvodce po ostrově Gran Canaria