POZNÁVACÍ ZÁJEZD: ostrov El Hierro 

 

Vydejte se s námi poznat utajený ostrov El Hierro, kde zakořeněné tradice, architekturu souznící s přírodou, ani místní faunu a flóru doposud nepoznamenal cestovní ruch.

Během pobytu nás certifikovaná průvodkyně a naše lanzarotská delegátka Jana Nováková Baldé provede napříč celým ostrovem: Společně zavítáme do vinic, borovicových hájů i na ananasové plantáže, objevíme sopečné jeskyně i přírodní bazénky. Vydáme se na posvátná místa současných i původních kanárských obyvatel, v horských i přímořských vesničkách se na skok přeneseme nejen do námořnické historie, seznámíme se s geologii i vulkanologií ostrova, ochutnáme místní speciality včetně vyhlášeného dezertu quesadilla herreña, a dostaneme se i na místo, které bylo dlouhou dobu považováno za ,,konec světa". 

Komu tento poznávací zájezd doporučujeme?

Všem, kdo si přejí ostrov El Hierro na maximum a nechtějí ztrácet čas plánováním, těm, kdo se nechtějí o nic starat a nic zařizovat, a zároveň si přejí dozvědět se něco nového a zažít toho během jednoho pobytu co nejvíce.
  

Nezávazně poptat

ORIENTAČNÍ PROGRAM 

1. den - přílet na ostrov Tenerife

Čtvrtek 09.11.2023

Kolem poledního se vydáme přímým letem z Prahy na ostrov Tenerife, kde přistaneme na jižním letišti (TFS) přibližně kolem 16.00 hod. Vyzvedneme si zavazadla a společně se přesuneme na sever ostrova, do letoviska Puerto de la Cruz, kde se ubytujeme v 3* hotelu GF NOELIA PLAYA. Po večeři budeme mít možnost prozkoumat historické centrum městečka, dát si procházku po pobřežní promenádě, nebo jen klidně odpočívat.  

2. den - přesun na ostrov El Hierro a odpolední výlet

Pátek 10.11.2023, společný program přibližně do 18.00 hod.

Po snídani se vydáme na severní letiště (TFS), odkud v 11.00 hod. odletíme vnitrostátní leteckou linkou na ostrov El Hierro, kde přistaneme přibližně za 40 min. Po cestě z letiště projedeme malebnou přímořskou vesničkou Tamaduste, zastavíme se na vyhlídce Mirador de la Peña, která je dílem lanzarotského rodáka, vizionáře a architekta Césara Manrique, a dorazíme až na západ ostrova, do vinařské oblasti La Frontera, kde se ubytujeme a poobědváme v apartmánovém komplexu Apartamentos FronteraV odpoledních hodinách se vydáme na první společný výlet v okolí této oblasti.

3. den - 5. den: to nejlepší z ostrova El Hierro

Během tří dnů projedeme ostrov El Hierro křížem krážem a zažijeme od každého něco:

 

Navštívíme lázně s pramenem léčivé vody Balneario Pozo de la Salud, i památník Cruz de los Navegantes u majáku Faro de Orchilla, který byl v minulosti považován za „konec světa“ a kudy 200 let (před jeho přesunutím na Greenwich) procházel nultý poledník. 

Z vyhlídky Mirador de las Playas na kraji útesu uprostřed borovicového háje si užijeme dechberoucí výhledy, přes pastviny se dostaneme k jedinečnému stromu El Sabinar (Jalovec fénický), který je jedním z hlavních symbolů ostrova. Sestoupáním k pobřeží se dostaneme k dalšímu ze symbolů ostrova, skále Roque de Bonanza, a obdivovat společně budeme i Árbol Garoé, posvátný strom, který podle legendy původních obyvatel zásoboval ostrov vodou. 

Ve Valverde, hlavním městečku ostrova, si projdeme si historické centrum, navštívíme kostel Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción i etnografické centrum Casa de Las Quinteras, a dojedeme až na vyhlídku s monumentem z recyklovaného materiálu Homenaje a la Bajada de la Virgen de los Reyes. Navštívíme maličké přístavní městečko Restinga, které je nejjižnějším bodem Evropy a skvělým místem ke šnorchlování, jelikož tu díky poslední podmořské erupci v roce 2011 vznikl unikátní ekosystém, i městečko El Pinar, ve kterém se nachází dvě důležitá muzea zaměřená na geologiii a vulkanologii ostrova.

Rozjímat budeme moci v horách u kostelíka Santuario Insular, který je zasvěcen patronce ostrova Nuestra Señora de los Reyes, i na poutním místě nad zálivem El Golfo s kapličkou Ermita de La Peña.

Zastavíme se ve skanzenové vesničce Ecomuseo de Guinea s kamenným obydlím z různých období osídlování ostrova, jejíž součástí jsou i sopečné jeskyně s lávovým tunelem Cueva Guinea, i v záchranné stanici Lagatorio věnované místnímu ohroženému druhu až 60 cm dlouhých ještěrek. Možnost koupání budeme mít v přírodních bazéncích La Maceta, Charco Azul a Charco de Sargo, které na zdejším pobřeží vytvořila kdysi tekoucí láva.

6. den - odpočinkový den

Úterý 14.11.2023

Šestý den věnujeme odpočinku v hotelu nebo na pláži, procházkám, případně dalším aktivitám, které nám delegátka Jana doporučí a v případě zájmu zajistí (náročnější trekking, paragliding, šnorchlování, potápění apod.).

7. den - přesun do Prahy

Středa 15.11.2023

Poslední den pobytu se ve 13.25 hod. přesuneme vnitrostátní leteckou společností (s přestupem na severním letišti na Tenerife) na ostrov Gran Canaria, odkud v 18.30 hod. odletíme přímým letem zpět do Prahy.


ZÁKLADNÍ INFORMACE

Termín: 9. listopadu - 15. listopadu 2023 

Cena: 33 300 Kč/osoba v pokoji typu Studio, 34 300 Kč/osoba v pokoji typu Apartmán (příplatek a dostupnost jednolůžkového pokoje na vyžádání)

Kontaktní e-mail pro dotazy a rezervace: linda.stoszkova@canariatravel.cz

Cena zájezdu zahrnuje: 

   •   zpáteční letenku Praha - Tenerife / Gran Canaria - Praha
   •   přepravu mezi ostrovy Tenerife - El Hierro - Gran Canaria
   •   dvě zavazadla (23 kg a 8 kg)
   •   transfery letiště - hotel - letiště
   •   dopravu po ostrovech
   •   základní pojištění
   •   ubytování v 3* hotelu GF NOELIA PLAYA s polopenzí (1 noc)
   •   ubytování v komplexu APARTAMENTOS FRONTERA s polopenzí (5 nocí)
   •   služby certifikovaného průvodce Jany Novákové Baldé 

Cena zájezdu nezahrnuje:

   •   doplňkové služby na palubě letadla z/do Prahy (přehled a ceník najdete ZDE)
   •   vstupné do muzeí, návštěvnických center, apod (vstup je volitelný, odhadované náklady přibližně 60 €)
   •   obědy (bude zajištěna možnost občerstvení v restauraci)

Doplňující informace: 

   •   Vhodné pro osoby starší 12 let.
   •   Minimální počet účastníků 12 osob.
   •   Program je pouze orientační, v případě nepříznivých podmínek může být harmonogram výletů upraven.
   •   V případě, že by zájezd nemohl být z jakéhokoli důvodu realizován, u nás složené peníze Vám vrátíme zpět.

Doporučujeme:

   •   Video průvodce po ostrovech La Palma, El Hierro a La Gomera