Fuerteventura - více informací o ostrově

I když je Fuerteventura druhý největší ostrov kanárského souostroví, osídlený je jen velmi řídce. V posledních letech zde došlo k významnému rozvoji cestovního ruchu, avšak počet ubytovacích zařízeních je naštěstí stále převyšován počtem pláží, kterých je na ostrově více než 150. Dohromady zabírají celkem 75 km pobřeží a většina z nich je tvořena jemným světlým pískem, většinou navátým ze Sahary. Severní břehy Afriky jsou totiž od Fuerteventury vzdáleny pouhých 100 km. Zlatavý písek v kombinaci s tyrkysově modrým oceánem pak tvoří dech beroucí scenerii, díky které je ostrovu přezdíváno ,,Evropský Karibik".

Mezi ty nejznámější pláže patří  

  • Playa Morro Jable (4,3 km)
  • Playa del Matorral (3,8 km)
  • Playa de Butihondo (1,5 km)
  • Playa Esquinzo (3 km)
  • Playa Sotavento (11 km)
  • Playas de Corralejo (9 km)
  • Playas del Cotillo (2,8 km)
  • Playas de Esquina (2,8 km) 

 Ano, fouká tu!

Kvůli své poloze Fuerteventura musí čelit silným větrům, které odpradávna bičují vyprahlou vulkanickou půdu. Vítr je dokonce obsažen i v názvu ostrova: španělské spojení el viento fuerte doslova znamená silný vítrMístní obyvatelé však větrnější části ostrova využívají ve svůj prospěch, a proto se v oblastech Antigua či Villaverde naskýtá úchvatný pohled na krajinu doslova posetou majestátními větrnými mlýny.

SPORT 

Větrné podmínky, zejména v severní a střední části ostrova, si pochvalují i milovníci vodních sportů. Obrovské popularity se zde těší aktivity jako surfing, windsurfing a kiteboarding, a Fuerteventura se tak v posledních letech stala jednou z předních surf & windsurfingových destinací světa.

Na své si však přijdou i golfisté, cyklisté, sportovní rybáři či potápěči. Fuerteventura je ideálním místem jak k pohodové relaxaci na pláži, tak k aktivní dovolené. Nepřeberné množství možností, desítky kilometrů bílých písečných pláží a skvělá místní gastronomie Vás jistě uspokojí.

KULTURA A PAMÁTKY 

Oproti ostatním ostrovům je ostrov Fuerteventura na historické památky o něco chudší. Za návštěvu však určitě stojí městečko Betancuria, které bylo až do roku 1834 hlavním městem ostrova. Jeho dominantou je kostel Iglesia de Santa Maria ze 17. století a františkánský klášter Monasterio de San Buenaventura z 15. století. Za dalšími duchovními památkami se můžete vydat také například do městečka La Oliva, či do vesničky Pájara.

GASTRONOMIE 

Fuerteventura je často také označována jako "ostrov koz". Na ty na ostrově narazíte na každém rohu a místní kozí sýry se řadí mezi ty nejlepší na světě. Specialitou jsou i tradiční pokrmy z kozího masa a při návštěvě byste tak degustaci kozích specialit rozhodně neměli vynechat, stejně tak jako návštěvu některé ze sýráren.

Hojně se zde také vyrábí sůl, a to v unikátních solných pánvích jižně od letoviska Caleta de Fuste. Zde doporučujeme navštívit muzeum soli Museo de la Sal. 

 ŘEMESLA

Pro ostrov Fuerteventura je typická řemeslná výroba. Místní využívají palmové listy k výrobě klobouků či košíků, tradičními postupy pak vyrábějí hliněné předměty. Tím nejznámějším je jistě tofio - mísa, do které se dojí mléko.