Povinný formulář pro vstup na Kanárské ostrovy

16.07.2020
Z důvodu ochrany zdraví turistů přijala španělská vláda rozhodnutí o povinnosti vyplnit před dovolenou ve Španělsku, tedy i na Kanárských ostrovech, zdravotní formulář (tzv. FCS health control form).


Formulář musí vyplnit každá cestující osoba.

Formulář je možné vyplnit nejdříve 48 hodin před odletem elektronicky na www.spth.gob.es nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH (ke stažení pro iOS a Android). Webová stránka nebo aplikace ihned po vyplnění vygeneruje QR kód, kterým se klient bude prokazovat pro příletu do destinace. QR kód lze prezentovat v tištěné formě nebo v aplikaci v mobilním telefonu či tabletu.

V posledním kroku formuláře je vyžadováno číslo sedadla, které je přidělováno ve většině případů až při odbavení na letišti. Vyplnění elektronického formuláře je tedy možné dokončit až na letišti krátce před odletem (a tedy i vygenerování QR kódu potřebného ke vstupu na Kanárské ostrovy).


Kromě elektronického formuláře je, POUZE VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH, akceptován i formulář v papírové podobě, který je ke stažení ZDE, případně jej klient k vyplnění obdrží během letu.

Manuál k vyplnění povinného elektronického formuláře naleznete ZDE.

Děkujeme za pochopení,

Tým Canaria Travel

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!