PODMÍNKY PRO VYCESTOVÁNÍ Z ČR NA KANÁRSKÉ OSTROVY

14.06.2021

NOVINKA: Česká republika je nově napojena na centrální evidenci EU a začala vystavovat jednotné digitální certifikáty (EU Digital Covid Certificate). Podrobné informace najdete ZDE.


 
PŘED ODLETEM Z ČR NA KANÁRSKÉ OSTROVY  platí následující povinnosti:  
 •  vyplnit Zdravotní formulář (tzv. FCS health control form)
  Zdravotní formulář lze vyplnit elektronicky nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH (ke stažení pro iOS a Android), a to nejdříve 48 hod před odletem. Po vyplnění údajů Vám bude vygenerován QR kód, kterým se prokážete po příletu do destinace. V případě, že si chcete QR kód vygenerovat dříve než na letišti (doporučujeme), uveďte číslo sedačky 88L. Není nutné následně opravovat na konkrétní sedačku, kterou obdržíte při odbavení na letišti. Manuál k vyplnění povinného elektronického formuláře naleznete ZDE.
 • mít negativní antigenní nebo PCR test

  Antigenní test nesmí být starší 48 hodin a PCR test nesmí být starší 72 hodin před datem a hodinou příletu na ostrov. Výsledek je nutné doložit digitálním certifikátem EU (TEST), případně lze použít i mezinárodní certifikát vystavený laboratoří. TIP: Pro naše klienty jsme otevřeli nové testovací centrum v těsné blízkosti letiště Václava Havla Praha v obchodním centru POP. 

VÝJIMKY z testování (nikoli z vyplňování Zdravotního formuláře) mají:

 • děti do 11,9 let
 • ti, kdo nemoc prodělali
  Platí pouze za předpokladu, že cestující tuto skutečnost doloží digitálním certifikátem EU (RECOVERY) a že od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu uplynulo alespoň 11 dní, ale ne však více než 180 dní.
 •  ti, kdo mají dokončené očkování
   Platí pouze za předpokladu, že cestující tuto skutečnost doloží digitálním certifikátem EU (VACCINATION), a že od poslední dávky uplynulo alespoň 14 dní.
   S platností od 1. února 2022 bude uznáváno jen potvrzení o očkování, které bylo dokončeno maximálně před 270 dny. Po uplynutí této doby bude potvrzení muset obsahovat informaci o aplikaci třetí posilovací dávky.

 

 Upozorňujeme, že v současné době může na letišti po příletu na ostrovy probíhat namátkové testování cestujících.

 

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!