SURF, WINDSURF A KITEBOARDING

SURF & WINDSURFING

Prožijte dovolenou na vlnách!

Autor: Matus Kopernicky

Atlantický oceán v kombinaci s příznivými větry nabízí ty nejlepší podmínky pro vyznavače vodních sportů.

Ať už jste přijeli s vlastním vybavením nebo bez něj, díky bohaté infrastruktuře se této vášni budete moci věnovat bez omezení a po celý rok.

Energie přírody, příznivé větry, příliv a odliv, vlny rozbíjející se o písečné břehy a skaliska. Hledání hranic, svobody, umění, sportu… to vše najdete na ostrovech, pokud jste příznivci a fanoušky surfu, windsurfu nebo kiteboardingu.

Sportovci míří především na ostrov Fuerteventura, nicméně i na ostatních ostrovech naleznete místa, kde si můžete užít příboje a zkusit sjet právě tu Vaši vlnu! 

Fuerteventura: Nejlepší místa na provozování těchto sportů se nachází právě na tomto ostrově. Díky neustále vanoucím atlantickým větrům si přijdou na své windsurfaři, zejména v oblasti Jandía/Morro Jable/Sotavento. Pro začátečníky jsou nejvhodnější oblasti Caleta de Fueste, playa La Pared, Playa Blanca v blízkosti letiště nebo i Playa de Sotavento. Pro pokročilé potom oblast na severu, kde hlavním surfovým střediskem je město Corralejo a jeho okolní spoty.

Gran Canaria: Ostrov má 21 oblastí vhodných pro provozování surfingu a také bodyboardingu. Hlavní je sever ostrova – část Confital (Las Palmas). Při optimálních podmínkách vlny dosahují až 5 metrů. Na východním pobřeží oblast Pozo Izquierdo, na jihu Bahía Feliz nebo Maspalomas a na západě Arguineguin.

Tenerife: Na většině pláží Tenerife lze provozovat surfing a výukové školy a centra jsou na mnoha místech ostrova. Hlavní a nejvíce využívaná oblast je na jihu ostrova – El Médano. Tato pláž je světoznámá díky každoročnímu pořádání surfařských závodů. Natáčel se zde i první český dokument o windsurfingu Without the Sea.

Lanzarote: Top podmínky pro surf  jsou na známé pláži Famara.

KITEBOARDING

Nechte se unášet drakem po vodách Atlantiku!

Autor: Tom Brendt

Nebe plné létajících draků není jenom symbolem podzimu v našich zeměpisných šířkách, ale na ostrově Fuerteventura to znamená příznivé podmínky pro kiteboarding, zejména v období od dubna do srpna.
Vzhledem k tomu, že si kiteboarding vyžaduje dobrý vítr a dostatečný prostor na výuku, ostrov Fuerteventura je ideální oblastí. Pravidelné pasáty, nekonečné plochy písečných dun a příjemné laguny jsou jako stvořené na výuku i na zdokonalení znalostí tohoto stále více oblíbeného sportu.


Kiteboardingové lokality jednotlivých ostrovů:

Fuerteventura – Flag Beach: Široká a 6 km dlouhá písečná pláž na severu ostrova u městečka Corralejo. Vhodná pro všechny kategorie jezdců, včetně začátečníků. Nejlepší větrné měsíce – duben až srpen. Vane středně silný severní nebo severozápadní vítr (10 – 15 m/s).

Fuerteventura – Cotillo: Široká a 1 km dlouhá písečná pláž na severozápadě ostrova u vesnice Cotillo. Vhodná pro středně pokročilé jezdce. Nejlepší větrné měsíce - březen až srpen. Vane převážně silný severovýchodní vítr (10 – 20 m/s).

Fuerteventura – Sotavento: Široká a 10 km dlouhá písečná pláž na jihu ostrova u města Costa Calma. Vhodná pro všechny kategorie jezdců, včetně začátečníků. Nejlepší větrné měsíce – duben až srpen. Vane převážně silný severní nebo severovýchodní vítr (10 – 20 m/s).

Gran Canaria – Vargas: Kamenitá pláž mezi letištěm a vesnicí Arinaga, 1 km dlouhá. Vhodná jen pro zkušenější jezdce. Nejlepší větrné měsíce - květen až září. Vane převážně silný severovýchodní vítr (10 – 20 m/s).

Tenerife – El Médano: Široká písečná pláž v městečku El Médano na jihu ostrova. Vhodná pro všechny kategorie jezdců, včetně začátečníků. Nejlepší větrné měsíce – květen až září. Vane středně silný severovýchodní vítr (10 – 15 m/s).

Lanzarote – Famara: Široká písečná pláž na severu ostrova u vesničky Caleta de Famara. Vhodná pro středně pokročilé až dobré jezdce. Nejlepší větrné měsíce – duben až září. Vane slabý až středně silný severní nebo severovýchodní vítr (5 – 15 m/s).


Blue Wave Surf School BLUE WAVE SURF SCHOOL – ČESKÁ SURFOVÁ ŠKOLA

Blue wave surf school je oficiální surfová škola, akreditovaná u surfařské federace. Kurzy v českém jazyce jsou vedeny sympatickým manželským párem, který má mnoho zkušeností v oboru.

Škola nabízí: surfařské lekce pro začátečníky i pokročilé v českém jazyce, které jsou určeny jak pro dospělé, tak i pro děti od 6 let. 

Blue Whale Surf School

Nabídka surfových lekcí:

1 lekce 1 260 Kč
3 lekce 3 360 Kč
5 lekcí 5 320 Kč

Cena zahrnuje:

 • vyzvednutí v hotelu v oblasti Corralejo (i hotely v nejbližším okolí a komplex Origo Mare Fuerteventura Village Club)
 • zapůjčení surfu, neoprenu
 • surfové lekce vč. rozcvičky a závěrečného protažení
 • dopravu na pláže kde bude výuka probíhat
 • ovocné občerstvení na pláži
 • návrat do hotelu
 • časová náročnost: 4 – 5 hod.

Kontakt:www.bluewavesurfschool.com Blue Whale Surf School


RENE EGLI – TOP WINDSURF & KITE CENTER

Centrum s dlouholetou tradicí najdete jen pár desítek metrů od hotelu Meliá Fuerteventura, přímo na slavné pláži Sotavento, resp. u zdejší úžasné laguny. Panují tu nejlepší možné podmínky pro výuku začátečníků i pro náročnější zkušené jezdce.


Každoročně se tu na přelomu července a srpna koná Windsurfing & Kiteboarding World Cup!

Cena zahrnuje:

 • všech úrovní a různých typů, v případě zájmu také výuka individuální
 • intenzivní - max. 8 účastníků na 1 instruktora při windsurfingu, max. 3 účastníci na 1 instruktora při kiteboardingu

Příklad kurzu pro úplné začátečníky:

 • 6 hodin výuky vč. materiálu - žák se naučí ovládat drak, bodydrag, startování a přistávání draka, rozjezd z vody
 • 10 hodin výuky vč. materiálu - žák se naučí nastupovat a rozjet se, kontrolovat prkno, řídit a zatáčet (sleva pro děti 8 – 12 let)

Cena kurzu zahrnuje:

 • výuku v klidné laguně nebo na otevřeném moři za doprovodu vodního skútru
 • profesionální instruktory se znalostí několika světových jazyků
 • moderní a kvalitní vybavení vč. jeho pojištění
 • dopravu zdarma z ubytování v oblasti Costa Calma, Esquinzo, Jandía

Kontakt:www.rene-egli.com

 Autor: Tom Brend

Autor: Roger Protzen

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!