Rural hotely

Navštivte tajuplné, nedotčené a relativně klidné přírodní oblasti, biosferické rezervace bez velkých hotelů a přežitků turistiky. Kanárské ostrovy jsou autonomní oblastí Španělska s největší koncentrací národních parků a chráněných území.

Každý z ostrovů má své osobité kouzlo a tradice, přírodní krásy, zajímavou historii a kulturu, kterou určitě stojí za to poznat, proto jsme pro Vás vybrali několik „Rural“ hotelů, z nichž každý má své kouzlo i atmosféru.

Hotel RURAL LAS TIRAJANAS (ostrov Gran Canaria) leží 920 m nad mořem, ve vnitrozemí u obce San Bartolomé de Tirajana, obklopen horami, borovými lesy, palmovými háji a starověkou endemickou vegetací. Sousední údolí skrývá původní jeskyně, vodopády a nekropoli Arteara.

Malý půvabný venkovský hotýlek, který zapůsobí na návštěvníky v okamžiku, kdy vstoupí do dveří je hotel Rural Costa Salada (ostrov Tenerife). Zdá se být na konci světa, daleko od shonu, který produkuje masovou turistiku, nabízí klid a pohodu venkovské usedlosti (240 000 m2) s výhledem na moře, obklopen bohatou vegetací, v severní části ostrova Tenerife.

Starý venkovský dům s krásným výhledem na údolí Fenauso, Rural la Casona de Yaiza (ostrov Lanzarote), kompletně vykresluje rustikální a tradiční architekturu ostrova Lanzarote. V interiéru na Vás dýchne umění italské renesance i španělského malířství v galerii propojené s hotelem a vytvořené z renomované původní cisterny. Umístění hotelu v jedné z nejkrásnějších ostrovních historických vesniček dotváří venkovský život v celé jeho přirozenosti.

Hotel plný půvabů Rural Finca de la Florida (ostrov Lanzarote) obklopuje 15 000 m2 vinic, leží přímo ve středu známé vinařské oblasti La Geria, na okraji národního parku Timanfaya v magické sopečné krajině ostrova Lanzarote.  Hosté zde najdou úžasnou kombinaci stylů a kultur starých časů, vkusně zasazenou do malebné krajiny zdobené vulkány a palmami.

Hotýlek El Sitio (ostrov El Hierro) stojí na severních svazích u vesničky Frontera, na terasovitých zahradách mezi vinicemi. Původní obydlí 200 let starého domu s výhledem  na hory, moře a oblast zálivu dokumentuje spjatost člověka a životního prostředí, historie a kultury místního obyvatelstva. Ohromující turistické stezky, koupání, rybaření, jízda na horském kole a také paragliding doplňuje endemická příroda.

Venkovská turistika existuje v rozvinutých zemích v podobě poskytování ubytování v malebné  lokalitě, která je ideální pro odpočinek a relaxaci. Rozvinula se jako součást ekoturistiky, která je od roku 1980 považována za nový směr v oblasti cestování do míst relativně nedotčených lidskými zásahy.

Ponořte se do krás Kanárských ostrovů, spojte se s přírodním světem, kde ochrana přírodních zdrojů je pro místní obyvatelstvo přínosem a nikoliv přítěží.

Nabídka hotelů:

OSTROV GRAN CANARIA


OSTROV TENERIFE


OSTROV LANZAROTE


EL HIERRO