Nejčastější dotazy


MUSÍ MÍT MÉ DÍTĚ SVŮJ VLASTNÍ PAS, NEBO HO MOHU MÍT ZAPSANÉHO VE SVÉM PASE?

Obě varianty jsou přípustné do června roku 2012. Ovšem pozor, možnost nechat si zapsat dítě do dokladu je pouze do konce červa 2011. Od této doby bude nutné dětem vystavit vlastní cestovní pas.

nahoru

MÁ MIMINKO DO 2 LET V LETADLE NÁROK NA SEDADLO?

Miminko do 2 let nárok na sedadlo v letadle nemá. Je přepravováno na klíně dospělé osoby. Pokud požadujete pro miminko sedadlo, je možné jej předem objednat (za poplatek 7 000 Kč). V tomto případě má miminko nárok na vlastní sedadlo, avšak na jídlo nárok nemá. Při startu a při přistání je i v tomto případě nutné, aby jeden z dospělých měl miminko připásané na klíně.

Dospělý cestující může na linkách provozovaných Smartwings, a.s., cestovat maximálně s jedním dítětem ve věku do 2 let. Na jednu řadu sedadel je povoleno vždy pouze jedno dítě ve věku do 2 let.

nahoru

JAK CESTUJÍ V LETADLE MALÁ MIMINKA?

Vzhledem k tomu, že miminka nemají nárok na sedadlo v letadle, cestují na klíně dospělé osoby. Pro větší pohodlí v letadle proto nabízíme možnost objednání služby „baby basketu“ – postýlky pro miminko (za příplatek 1 000 Kč za obě cesty). Tuto službu je možné využít pouze k letence ve vyšší cestovní třídě a to pro miminko do 10 měsíců s váhou do 8 kg.

nahoru

OD JAKÉHO VĚKU MOHOU MIMINKA CESTOVAT?

Věková hranice u malých dětí není žádnou směrnicí stanovena. Toto rozhodnutí záleží vždy na úvaze rodičů, případně je vhodná konzultace s Vaším pediatrem.

nahoru

JAK JE TO S ODBAVENÍM KOČÁRKU?

Kočárek je nutné nahlásit u přepážky odbavení, kde bude označen. Záleží pak na Vás, zda ho odbavíte nebo si ho vezmete s sebou a odevzdáte až před vstupem do letadla. Po přistání si ho vyzvednete spolu s ostatními zavazadly na páse. Za poškození nezabaleného kočárku nenese letecká společnost odpovědnost.

nahoru

MOHU SI VZÍT DO LETADLA PRO DÍTĚ PITÍ A JÍDLO?

Nejlepší je koupit jídlo a pití pro dítě přímo za bezpečností kontrolou v odletové hale. V případě, že jej dítěti chcete vzít s sebou, je možné, že bezpečnostní kontrola po Vás bude požadovat, abyste se před nimi napili nebo jídlo ochutnali, Vy nebo dítě.

nahoru

MOHU SI VZÍT DO LETADLA AUTOSEDAČKU?

Je to možné, ale v tomto případě doporučujeme zakoupit si pro miminko sedadlo, protože jinak byste autosedačku museli uložit do úložného prostoru, nebo ji držet po celou dobu letu na klíně. Při startu a při přistání je však i v tomto případě nutné mít miminko připásané na klíně a autosedačku v úložném prostoru.

nahoru

CO MÁM DĚLAT V LETADLE, ABY DÍTĚ NEBOLELY UŠI?

Při vzletu a startu doporučujeme, aby dítě pilo nebo pokud je větší, "cucalo" bonbon.

nahoru

KTERÝ OSTROV JE NEJVHODNĚJŠÍ PRO RODINY S DĚTMI?

Každý ostrov má svá kouzla a na každém se svými dětmi najdete to co potřebujete. Záleží na tom co od dovolené očekáváte, nebo jaké máte požadavky.

V nabídce naší cestovní kanceláře jsou apartmány, hotely, bungalovy, luxusní vilky, i rodinné či nadstandardní pokoje.

V případě dovolené s dětmi je vždy dobré vyjádřit požadavky nebo nároky celé rodiny, aby Vám mohl náš tým pomohl vybrat tu nejlepsí dovolenou.

nahoru

JAKÉ JSOU PLÁŽE NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH?

Na Kanárských ostrovech je většina pláží písčitá s pozvolným vstupem do moře s různou barvou písku, od světle žluté až po černý lávový písek. Některé přírodní (neupravené) pláže jsou i oblázkové, mají však většinou náročnější přístup a bývají v oblastech mimo rekreační centra. Na běžně upravené pláže není potřeba obuv do vody, v případě, že se rozhodnete koupat na skalních útesech nebo přírodních plážích s těmito útesy, obuv do vody se doporučuje, neboť zde se můžete setkat i s mořským ježkem.

nahoru

DOPORUČENÉ HOTELY PRO RODINY S DĚTMI

Pokud vás zajímají hotely, které vám poskytnou specifický servis jako je bazén pro děti, dětský koutek, dětský klub, hlídání dětí, animační programy, dětské hřiště atd. doporučujeme vám aktualizovaný výběr hotelů nejvhodnějších pro rodiny s dětmi.

nahoru

JAKÝ DRUH UBYTOVÁNÍ JE VHODNĚJŠÍ PRO RODINU S MIMINKEM DO 2 LET?

Ubytování je vhodné jak v hotelu, tak v apartmánu, avšak standardní pokoj je jedna místnost, což každému nevyhovuje. Někdo proto upřednostňuje apartmán s kuchyňkou, protože si může pro miminko uvařit (lednice, vařič, mikrovlnka atd.) a v hotelovém pokoji tato možnost není. Výhodou apartmánu je i možnost dát spinkat dítě do druhé místnosti. U některých hotelů je také možné zvolit typ pokoje, který se skládá ze dvou místností.

nahoru

MÁM SI VZÍT S SEBOU POSTÝLKU PRO MIMINKO?

Není nutné postýlku vozit, automaticky ji objednáváme pro všechny děti mladší 2 let. Pokud požadujete postýlku pro dítě starší 2 let, objednejte si ji při rezervaci zájezdu. Postýlka je automaticky vybavena lůžkovinami s povlečením.

nahoru

JE MOŽNÉ OBJEDNAT SI PRO DÍTĚ NOČNÍK?

Bohužel tuto službu z hygienických důvodů žádný z hotelů na Kanárských ostrovech neposkytuje.

nahoru

POKUD MÁM ZAKOUPENO STRAVOVÁNÍ, MÁ MIMINKO DO 2 LET NÁROK NA JÍDLO V HOTELU?

Miminko do 2 let má nárok na jídlo v restauraci, pokud má jídlo zaplacené alespoň jeden z rodičů.

nahoru

JAK TEPLÝ JE ZHRUBA DĚTSKÝ BAZÉN V ZIMNÍM OBDOBÍ?

Pokud hotel uvádí že je bazén „v zimních měsících vyhřívaný“ - je temperován maximálně na teplotu okolního vzduchu (do cca 23°C).

nahoru

JE VE ŠPANĚLSKU POVINNÁ AUTOSEDAČKA PŘI CESTĚ AUTEM?

Autosedačka je povinná.

nahoru

JE POTŘEBA OČKOVÁNÍ?

Na Kanárské ostrovy není potřeba žádné zvláštní očkování, mimo běžně prováděných (zejména u dětí). Nevyskytují se žádné zvláštní nemoci, pouze běžná onemocnění stejná jako v ČR. Pokud máte pochybnosti, informujte se u svého lékaře nebo na serveru www.vakciny.net, kde jsou od roku 2002 uváděna možná zvýšená rizika infekčních chorob ve světě nad rámec jejich běžného výskytu.

nahoru

HLÍDÁNÍ DĚTÍ

Pokud při své dovolené chcete využít službu hlídání dětí, je nutné si při rezervaci zájezdu tuto informaci nechat ověřit. Může se stát, že hotel na nějakou dobu službu zruší a cestovní kanceláře neinformuje, proto ověření v tomto případě velmi doporučujeme.

nahoru

DĚTSKÝ KLUB

Protože jednotlivé hotely tuto službu mohou dočasně změnit, aniž by informovaly cestovní kanceláře, doporučujeme si raději nechat tuto informaci předem ověřit.

nahoru