Potápění

PotápěníPotápění na Kanárských ostrovech je zážitek, na který budete vzpomínat celý život. Zdejší atlantická flóra a fauna je přece jen bohatší než v menších uzavřených mořích.

Žijí zde želvy, rejnoci, platýzi, úhořovci, kanicové, tuňáci, chobotnice i barakudy. V labyrintech podmořských skal a v jeskyních pak můžete potkat murény, ropušnice a čtverzubce. Hluboký oceán a na živiny velmi bohaté stoupající podmořské proudy navíc přitahují do oblasti Kanárských ostrovů množství vodních savců. Běžně se zde tedy prohánějí hejna delfínů a občas můžete narazit i na velryby či jiné kytovce.

Na každém ostrově najdete potápěčská centra, kde se můžete domluvit na ponoru nebo si zaplatit výcvik a v doprovodu profesionálního instruktora získat svoji vlastní licenci. V nabídce jsou kurzy potápění s různou obtížností. Získání základního certifikátu „PADI“ zde trvá v průměru 1 až 2 týdny.

Útesy - potápěníOstrov Gran Canaria si potápěči opravdu oblíbili. Viditelnost v moři je až do 45 m a podmořská vegetace je velmi různorodá. Nejoblíbenějším místem k potápění je jižní pobřeží od přístavu Arguineguin přes Puerto Rico až k Mogánu - v celé této oblasti je zajímavé dno. Dá se ale potápět i v hlavním městě Las Palmas a jeho okolí (oblast La Isleta, La Barra a pláž Las Canteras), mimo město je to El Veril a Cabrón, Pasito Blanco a na severu ostrova Gáldar, Sardina a Caleta.

Moře u pobřeží Tenerife má velmi různorodou hloubku. I tady je možné se potápět buď samostatně, nebo se zkušenými instruktory v potápěčských základnách. Viditelnost v moři je 25 až 40 metrů a podmořská vegetace je velmi rozmanitá.

Také Fuerteventura má mezi milovníky potápění výbornou pověst. Potápět se můžete skoro po celém jejím obvodu, přičemž platí, že podmínky i podmořský svět jsou podobné těm, které jsme už popisovali u předchozích ostrovů.

Pobřeží ostrova Lanzarote je různorodé a vzhledem k bohaté vulkanické činnosti nabízí potápěčům dobře dostupná místa s velmi zajímavým dnem. Viditelnost v moři je stejně jako na Gran Canaria až do 45 metrů a podmořská vegetace je rovněž velmi bohatá. Nejoblíbenější místa k potápění jsou Charco del Palo u Arriety a Playa Grande, která obdržela od EU Modrou vlajku. Velkým zážitkem je potápění v přírodní a mořské rezervaci zahrnující část severozápadního pobřeží a ostrovy La Graciosa, Montaňa Clara a Alegranza. Oblast je uzavřena pro rybolov a potápění v ní podléhá zvláštnímu povolení.

Potápět se samozřejmě dá i u menších kanárských ostrovů La Palma, El Hierro a La Gomera

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!