Horská kola a cyklistika

Všechny Kanárské ostrovy jsou turistickým rájem i pro cyklisty. Disponují kromě silniček i spoustou terénních trailů, trasami různých náročností a různorodostí terénu. Cestovat na dovolenou můžete s vlastním kolem nebo si ho půjčit v některé z půjčoven v každém rekreačním centru. Většinou Vám nabídnou horská nebo treková kola, takže již záleží pouze na Vás a trase, kterou si zvolíte.

Pro lepší orientaci jsme pro Vás připravili stručné cyklistické charakteristiky jednotlivých ostrovů:

  • Gran Canaria

Zdatnější cyklisté a profesionálové často jezdí trénovat na Gran Canaria, kde je čeká náročný horský terén i dlouhé mnohakilometrové sjezdy. Tento ostrov vyhledávají i rekreační cyklisté hlavně kvůli různorodému terénu. I v horách zde lze najít rovné trasy po upravených silnicích.

  • Tenerife

Splňuje stejně tak jako Gran Canaria podmínky pro rekreační i sportovní varianty tohoto sportu. Nabízí pro milovníky cyklistiky trasy s vyšší náročností a půjčovny kol půjčují jen horská kola. Trasy od moře Vás během asi 30 kilometrů dovedou do 1 500 až 2 300 m n. m. Do této výšky je možné se nechat i s kolem vyvézt a vychutnat si dlouhý a vzrušující sjezd až na pláž.

  • Lanzarote

Pro rekreační cyklistiku je vhodnější rovinatější terén Lanzarote, ale vulkanický povrch ostrova i tak nabízí cyklistům trasy všech stupňů náročnosti. Celé východní pobřeží je téměř rovinaté. Západní pobřeží lemují horské masívy se sopečnými krátery a zelenými údolími, ale i zde se najdou příhodné trasy po dobrých silnicích. Půjčovny jiných než horských kol jsou výjimkou.

  • Fuerteventura

Také na celém ostrově Fuerteventura jsou dobře udržované silnice. Pro méně zdatné sportovce, ale může být problém urazit dlouhou trasu mezi „startem a cílem“, protože ostrov je poměrně rozlehlý. V poslední době byla pro bezpečí a pohodlí milovníků jízdních kol vybudována velká infrastruktura cyklistických tras, které spojují větší letoviska i menší vesničky a zároveň zkracují i vzdálenosti mezi těmito lokalitami. Půjčovny ve všech rekreačních centrech opět nabízejí hlavně horská kola.

Vyhledáváme zájezdy přímo pro Vás!